Loading...

درباره ما

بازدید: 1409

کودکان با نیازهای ویژه کودکانی هستند که از نظر هوشي ، جسمي و رواني به ميزان قابل توجهي با ديگر همسالان خود تفاوت دارند و این تفاوتها مانع بهره گيري كودك از آموزش و پرورش عادي شده و این کودکان نیازمند برنامه های آموزشی و توانبخشی خاص هستند.

کودکان در هر طبقه اجتماعی و اقتصادی و با هر ملیت و مذهبی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی از قبیل بیماری، تصادف و یا توارث دچار یکی از آسیب های جسمی، حرکتی و یا ذهنی شوند.

عقب ماندگی ذهنی، اختلالات یادگیری، نارسایی های زبان و گفتار، آسیب های شنوایی، آسیب های بینایی، نارسایی های حرکتی شامل ناهنجاری های مربوط به اسکلت و عضلات، تاخیرهای تحولی، اختلالت طیف اتیسم و اختلال چند معلولیتی می تواند کودکان را به کودکان با نیاز ویژه تبدیل کند.

ما باور داریم مشكلات بينايي، شنوايي، ذهني و حركتي کودکان مانعی برای رشد و شکوفایی آنها نیست. گرچه هرگز نميتوان منكر نيازها  كمبودها و محدوديت هايي شد كه در زندگي اين كودكان وجود دارد اما اين محدوديت ها بايد پدران ومادران را بيش از هرچيز به کسب آگاهی و استفاده از امکانات توانبخشی و آموزشی برانگیزد.

نیژه باور دارد که با اطلاع رسانی و آموزش در خصوص کودکان با نیازهای ویژه می تواند گامی مثبت در جهت شناساندن این کودکان و نیازهایشان به جامعه برداشته و با انتشار مطالب کاربردی برای والدین کودکان با نیازهای ویژه، به آنها در پرورش کودکانشان یاری رساند.

نیژه در راستای رسیدن به اهداف خود به کمک و همیاری تک تک شما نیازمند است.

این همیاری می تواند معرفی نیژه در سایت شما و لینک به آن، معرفی یک کتاب خوب برای کاربران به هر زبان، ترجمه و ارسال مقاله، معرفی سایت به خانواده های کودکان با نیازهای ویژه و در نهایت کمک نقدی برای تامین هزینه های مدیریت و نگهداری سایت باشد.

----

برای پیشبرد برنامه های خود نیاز به حمایت مالی، علمی و اجرائی داریم.

تلگرام: 09122345154

میل: parviz@gmail.com

نظرات

 • سلام من قصد داشتم با والیان این سایت(مدیر) در تماس باشم
  ولی شماره ای برای ارتباط با شما پیدا نکردم
  با من تماس بگیرید.

  سلام
  شماره تماسی از شما ندارم
  تلفن بنده 09120245731
  با احترام
 • I\'m a clinician practicing in the field of mental health disorders in the state of California, U.S.A. I would like to be placed in your list in order to receive articles in the field of mental health and developmental disabilities. Thank you

ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)