Loading...

وعده قالیباف برای حل مشکل سرویس مدارس استثنایی

وعده قالیباف برای حل مشکل سرویس مدارس استثنایی

شهردار تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در یکی از مراکز آموزش پرورش استثنایی در جنوب تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را به صدا درآورد.

به گزارش خبرنگار«شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر قالیباف در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در مرکز آموزش استثنایی رجائیه در منطقه 15 تهران معلمان را افرادی دانست که بار اصلی تربیت در کشور را به دوش می‌کشند و گفت: در حقیقت بار اصلی اداره آینده کشور بر دوش معلمان است و آنان مسئولان آینده را تربیت می‌کنند.

 

وی با گرامی داشتن یاد شهدای دانش آموز و دانشجو و ایام هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: همه ما وظیفه داریم برای تربیت نسل آینده تلاش کنیم و امروز بار اصلی تربیت فرزندان کشورمان بر دوش آموزش و پرورش و معلمان است.

قالیباف با بیان اینکه هر کدام از ما و مدیران وظیفه داریم که برای اعتلای آموزش و پرورش در کشور تلاش کنیم، گفت: امروز من به این دلیل به مدرسه آمده‌ام که هم انجام وظیفه کنم و هم شخصا بگویم که محدودیت‌های حرکتی و جسمی برای فرزندان ما محدودیت نیست و ما باید به آنها اعتماد کنیم و مهارت‌هایشان را ارتقاء دهیم.

قالیباف افزود: در حقیقت از این رو به این دانش آموزان استثنایی گفته می‌شود که علیرغم برخی محدودیت‌هایی که برایشان وجود دارد توانسته‌اند نتایج فوق العاده‌ای بگیرند که یک نمونه آن همین قبولی 95 درصدی در دانشگاه‌هاست.

شهردار تهران با اشاره به حضور دو عضو دارای معلولیت در شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: ما در همین شورای شهر خودمان دو عزیز استثنایی را داریم که در همین مدارس تحصیل کرده‌اند و به رتبه‌های بالای علمی رسیده‌اند.

قالیباف افزود: وظیفه ما در عدالت این است که با توجه به ظرفیت‌هایی که وجود دارد، بیشتر در خدمت این عزیزان باشیم و همه ما از جمله مدیران، اولیاء و ... باید به این عزیزان خدمت کنیم.

 

قول قالیباف برای حل مشکل سرویس مدارس استثنایی

 

به گزارش ایسنا، شهردار تهران با اشاره به دغدغه اولیاء دانش آموزان استثنایی درباره سرویس مدارس، اظهارکرد: من همینجا خدمت شما عرض می‌کنم که مدیران مدارس استثنایی شهر تهران دیگر دغدغه‌ای به نام سرویس مدارس ندارند و من شهرداران مناطق را موظف می‌کنم که با حضور در این مراکز تکلیف سرویس‌های این مدارس را روشن کنند.

شهردار تهران با اشاره به سند جامع بنیادین تحول در آموزش و پرورش اظهارکرد: همه ما مکلفیم در کشور و در همه ظرفیت‌ها به کسانی که در این خصوص فعالیت می‌کنند کمک کنیم و باید دست در دست هم دهیم تا این سند که مهمترین سند برای ضمانت آینده و پیشرفت کشور است در آموزش و پرورش اجرایی شود.

قالیباف با بیان اینکه اجرای این سند به تنهایی در توان آموزش و پرورش نیست و تمام کشور باید دست به دست هم دهند، گفت: یکی از رسالت‌های مهم این سند ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی است و باید بر اساس این سبک رابطه فرد با خود و خدایش به درستی تعریف شود و این امکان پذیر نخواهد بود مگر به وسیله این سند.

شهردار تهران با اشاره به جلسه‌ای که چندی پیش با دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید داشت، خاطر نشان کرد: در این جلسه به آقای فانی گفتم که برای تحقق سند جامع بنیادین تحول در آموزش و پرورش در شهر تهران روی شهرداری تهران حساب کنند و من خودم را در این موضوع مکلف می‌دانم.

به گزارش ایسنا، قالیباف پس از به صدا درآوردن زنگ مدارس در جمع خبرنگاران درباره چرایی حضورش در مدرسه استثنایی اظهار کرد: به هر حال عدالت حکم می‌کند که به این دانش آموزان نیز توجه شود و در این مراکز نیز شهروندان مسئول و آگاه تربیت می‌شوند.

شهردار تهران با بیان اینکه در بحث حمل و نقل عمومی تصمیم گرفتیم که هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان 50 درصد باشد، گفت: هزینه‌های سرویس مدارس استثنایی در شهر تهران نیز رایگان است و شورای شهر نیز با این موضوع موافقت کرده است.

 


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)