Loading...

افتتاح بزرگترین مدرسه استثنایی کشور در تهران

افتتاح بزرگترین مدرسه استثنایی کشور در تهران

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: بزرگترین و مجهزترین مدرسه دانش‌آموزان استثنایی کشور روز ۲۳ مهر همزمان با روز جهانی نابینایان در تهران افتتاح می‌شود.

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنائی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: همزمان با روز جهانی نابینایان که در 23 مهر است، مجهزترین مدرسه استثنایی کشور که دارای امکانات خاصی است در تهران افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: این مدرسه استثنایی با نام شهید صیاد شیرازی (2) است که در منطقه 4 قرار دارد و برای دانش‌آموزان معلولیت جسمی حرکتی است و دارای 24 کلاس برای دانش‌آموزان ابتدایی است.

پرویزی افزود: این مدرسه دارای 10 کلاس ویژه مقاطع حرفه‌ای و متوسطه دوره اول و دوم است که دارای رمپ برقی و ساده، آسانسور، 10 کلاس هوشمند و یک طبقه توانبخشی شامل کاردانی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی و ارتوپد فنی است.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران یادآور شد: این مدرسه دارای 4 سایت برای دانش‌آموزان متوسطه بوده و به 150 دانش‌آموز معلول جسمی حرکتی از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه خدمات رسانی می‌کند.

وی اضافه کرد: این طرح هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد تومان در برداشته است در کشور بی‌نظیر است و با حضور مسئولان آموزش و پرورش افتتاح می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: البته دانش‌آموزان از اول مهر در این مجتمع مستقر شده‌اند و برای رفع نقایص یک دوره آزمایشی گذاشتیم و به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

 


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)