Loading...

لزوم مناسب‌سازی مدارس عادی برای حضور دانش‌آموزان استثنایی

لزوم مناسب‌سازی مدارس عادی برای حضور دانش‌آموزان استثنایی

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از سازمان نوسازی مدارس خواست تا هر مدرسه‌ای ساخته می‌شود، فضای آن را برای حضور دانش‌آموزان استثنایی نیز مناسب‌سازی کنند.

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شش ماهه اول سال 93 نزدیک به 12 هزار متر مربع فضای آموزشی در تهران آماده و تقدیم آموزش و پرورش استثنایی شده است، گفت: در نیمه دوم امسال نیز چند پروژه دیگر تحویل این سازمان خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی رئیسی در مراسم افتتاحیه مدرسه استثنایی پسرانه شهیدصیاد شیرازی2 در تهران با بیان اینکه امسال در پایتخت علاوه بر افتتاح این پروژه چند پروژه دیگر نیز در دست افتتاح است اظهار کرد: قریب به 12 هزار متر مربع فضای آموزشی در تهران طی شش ماهه اول سال 93 تقدیم آموزش و پرورش استثنایی شده است.

 

وی افزود: در نیمه دوم امسال نیز چندین پروژه دیگر تحویل این سازمان خواهد شد که یکی از آنها تا چند هفته دیگر آماده بهره‌برداری است.

 

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نگاه آموزش و پرورش به دانش‌آموزان استثنایی نگاه ویژه‌ای بوده است، گفت: در نظر گرفتن سرانه برای این مدارس چندان مفهوم ندارد و باید امکانات براساس نیاز آنها فراهم شود که از میزان سرانه در نظر گرفته شده بیشتر می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، محمدرضا حافظی رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور نیز در این مراسم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بعد از انقلاب اسلامی جامعه خیرین پدیده مبارکی است که در کشور به وجود آمد، گفت: این رهنمود مقام معظم رهبری مسوولیت جامعه خیرین را بیشتر کرد تا در این حیطه بیشتر از گذشته تلاش کند.

 

به گزارش ایسنا، پرویزی، رییس اداره آموزش و پرورش شهر تهران نیز با بیان اینکه در سال جاری پنج پروژه ویژه آموزش و پرورش استثنایی به افتتاح می‌رسد، گفت: از این تعداد سه پروژه توسط خیرین و دو پروژه توسط سازمان نوسازی ساخته می‌شود که مدرسه شهید صیادشیرازی2 نیز از جمله پروژه‌هایی است که به دست سازمان نوسازی احداث و آماده شده است.

 

وی افزود: در این مدرسه به 150 دانش‌آموز دارای معلولیت جسمی و حرکتی از دوره آمادگی و متوسطه خدمت ارائه خواهد شد. 10 کلاس هوشمند، چهار سایت کامپیوتری، فیزیوتراپی، کاردرمانی و... از جمله امکاناتی است که در این مدرسه در نظر گرفته شده و سعی می‌کنیم در آینده به مدرسه‌ای تبدیل شود که حرف‌های زیادی در سطح کشور برای گفتن داشته باشد.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)