Loading...

حرکت به سمت اداره هیات امنایی مدارس استثنایی

حرکت به سمت اداره هیات امنایی مدارس استثنایی

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تاکید بر ضرورت حرکت به سمت اداره هیات امنایی مدارس استثنایی، اظهار کرد: اداره این مدارس، هزینه‌های بالایی دربر دارند و در صورت اداره آنها به صورت هیات امنایی قدرت خدمات‌رسانی‌شان افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسفندیار چهاربند در مراسم افتتاحیه مدرسه استثنایی پسرانه شهید صیادشیرازی 2 با بیان اینکه یکی از مفاهیم عدالت تربیتی فراهم کردن فرصت برابر برای دسترسی به آموزش همگانی است، گفت: با توجه به طیف وسیع جمعیت دانش‌آموزی لازم است سازوکارهایی فراهم شود که همه این گروه فرصت پرورش و شکوفایی استعدادهای خود را داشته باشند.

 

وی افزود: دانش‌آموزان استثنایی نیز از همین جمله هستند و به عنوان شهروند حق دارند به امکاناتی دسترسی داشته باشند که استعدادهایشان شکوفا شده و از آن در راستای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران بهره‌برداری کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه در کل کشور بالغ بر 72 هزار دانش‌آموز در مدارس استثنایی و 38 هزار دانش‌آموز استثنایی در طرح تلفیقی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند گفت: از این تعداد 7000 نفر در تهران در مقاطع تحصیلی مختلف در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند و بالغ بر هزار دانش‌آموز استثنایی در مدارس عادی در قالب طرح تلفیقی مشغول امر سوادآموزی هستند. در واقع می‌توان گفت هشت درصد از دانش‌آموزان استثنایی در تهران تحت پوشش هستند.

چهاربند تاکید کرد: پوشش دانش‌آموزان استثنایی از وظایف ماست و تلاش می‌کنیم ارائه خدمات آموزشی به آنها با کیفیت بالاتری انجام شود. لازم است نیازهای جسمی دانش‌آموزان استثنایی در قالب خدمات جانبی از جمله توانبخشی پاسخ داده شود که مدرسه شهیدصیاد شیرازی2 به لحاظ امکانات مناسب‌سازی شده و قادر به ارائه خدمات توانبخشی به این دانش‌اموزان است.

 

وی با بیان اینکه باید نیروی انسانی لازم برای نگهداری از این دانش‌آموزان در مدرسه تامین شود، گفت: سعی می‌کنیم دانش‌آموزان استثنایی در مدت حضورشان در مدرسه احساس آرامش کنند. درصدد هستیم کمبودهای موجود در زمینه نیروی انسانی و مانند آن را در سریع‌ترین زمان ممکن جبران کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تصریح این مطلب که باید به سمت اداره مدارس استثنایی به سمت هیات امنایی شدن پیش برویم گفت: در این صورت قدرت خدمات‌رسانی از این دست افزایش می‌یابد.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)