Loading...

اختلالات نقص های هنگام تولد

اختلالات نقص های هنگام تولد

نقائص هنگام تولد در طول 3 ماه اول بارداری رخ می دهد. برخی از نقائص هنگام تولد مانند شکاف لب یا نقص لوله عصبی و نقص قلب،مشکلات ساختاری است پزشکان با استفاده از آزمون خاص متوجه میشوند....

نقائص هنگام تولد در طول 3 ماه اول بارداری رخ می دهد.  برخی از نقائص هنگام تولد مانند شکاف لب یا نقص لوله عصبی و نقص قلب،مشکلات ساختاری است  پزشکان با استفاده از آزمون خاص  متوجه میشوند. نقص تولد می تواند از خفیف تا شدید متفاوت باشد. برخی نتیجه ا سوء استفاده از الکل می تواند به سندرم الکل جنینی شود. برخی از نقائص هنگام تولد قابل پیشگیری است. مصرف اسید فولیک می تواند به جلوگیری از برخی نقائص هنگام تولد کمک کند. در مورد هر دارو باید با پزشکی مشورت کنید. بعضی از داروها می تواند  منجر به نقائص هنگام تولد شود.

علت بسیاری از نقائص هنگام تولد کودکان معلوم نیست، اما دکترها علت بسیاری از آنها را هم می دانند- و نیز اینکه چگونه از آنها پبشگیری کنند

زنان باید پیش از بارداری این نکات را برای جلوگیری از نقائص هنگام تولد نوزادان مورد توجه قرار دهند:

  • غذاهایی بخورید که حاوی مقدار زیادی اسید فولیک باشند، یا غذاهایی که با اسید فولیک از قبل غنی شده باشند. کمبوداسید فولیک می تواند به نوعی نقص هنگام تولد بینجامد که نقص لوله عصبی خوانده می شود.
  • برای پیشگیری از این عارضه لازم است غذاهای دارای اسید فولیک مانند سبزی های دارای برگ سبز، حبوبات، پرتقال و آبپرتقال، و نان ها، پاستاها و غلات غنی شده از اسید فولیک مصرف کنید.
  • پیش از بارداری و هنگامی که باردار هستید،  روزانه مولتی ویتامینی مصرف کنید که دست کم دارای 400 میکروگرم اسید فولیک باشد.
  • پیش از اینکه باردارد شوید، برای چک آپ نزد دکتر بروید، و در طول بارداری به طور مرتب برای مراقبت پیش زایمانی به نزد دکتر بروید.
  • اطمینان حاصل کنید که داروهایی که هنگام بارداری مصرف می کنید، بی خطر هستند، در این مورد با دکترتان مشورت کنید.

ارسال نظر